Naprawa płyt indukcyjnych – wysyłkowo i w Krakowie

Naprawiamy elektronikę w płytach indukcyjnych. Wysyłkowa naprawa płyt indukcyjnych. Kraków os. Oświecenia 22a

Płyta indukcyjna Mastercook nie działa jedna strona

Płyty indukcyjne Mastercook były bardzo popularne na rynku i dzięki temu bardzo dużo trafiało ich do naprawy. Spotykaliśmy się z wieloma różnymi usterkami i wszystkie są nam doskonale znane. Jako serwis płyt indukcyjnych trochę żałujemy że grupa Fagor (w której skład wchodził Mastercook) upadła ponieważ urządzenia tej firmy były przez nas bardzo lubiane pod względem napraw. Ponieważ nasze doświadczenie z urządzeniami Mastercook pochodzi także z Serwisu Autoryzowanego to wiemy o tych urządzeniach praktycznie wszystko i nadal posiadamy spore zaplecze dokumentacji technicznej.

Jedna strona nie działa

Jest to dosyć znany problem ogólnie w płytach indukcyjnych, nie tylko w płytach Mastercook, a przyczyn jego pochodzenia jest co najmniej kilka.

Po pierwsze należy sprawdzić podłączenie płyty indukcyjnej. W większości płyt zasilanie jest rozdzielone na prawą i lewą stronę (z tego faktu wynika także możliwość podłączenia płyty do jednej lub dwóch faz). Problem zasilania może pojawić się w kilku miejscach. Idąc po kolei:

  1. Skrzynka bezpiecznikowa – czy wszystkie bezpieczniki są włączone?
  2. Puszka przyłączeniowa w ścianie – czy wszystkie przewody są odpowiednio dokręcone i czy napięcia są prawidłowe? Czy styki nie wypalone?
  3. Przewód zasilający – zdarza się że został uszkodzony przez gryzonie
  4. Puszka przyłączeniowa w płycie – analogicznie do punktu 2
  5. Sprawdzić przewody zasilające bezpośrednio przy modułach – zdarzają się wypalone styki i zimne luty
  6. Sekcja zasilacza w module

UWAGA! Nigdy nie rozkręcaj urządzenia pod napięciem, a ewentualne próby naprawy powinny wykonywać osoby wykwalifikowane z odpowiednimi uprawnieniami.

Serwis płyt indukcyjnych

Powyższe porady dotyczą prostych usterek z którymi sporo użytkowników może poradzić sobie samodzielnie. W przypadku bardziej skomplikowanych usterek oferujemy nasze usługi naprawy płyt indukcyjnych. Nasz firma specjalizuje się w tej dziedzinie i posiadamy bardzo duże doświadczenie. Oferujemy naprawy wysyłkowe, na miejscu u klienta, a także możliwość dostarczenia urządzenia do naszego warsztatu w Krakowie na os. Oświecenia 22a.

Zapraszamy do kontaktu tel. 692 460 730 lub 12 44 66 243

Comments are currently closed.