Naprawa płyt indukcyjnych – wysyłkowo i w Krakowie

Naprawiamy elektronikę w płytach indukcyjnych. Wysyłkowa naprawa płyt indukcyjnych. Kraków os. Oświecenia 22a

Prawidłowe odłączenie i podłączenie pyty indukcyjnej

Podczas demontażu płyty od instalacji elektrycznej należy opisać przewody zasilające. Aby mieć pewność, proponujemy sfotografować zaciski w puszce w ścianie lub w płycie indukcyjnej. Istnieją pewne standardy oznaczania przewodów elektrycznych (szczegóły na Wikipedii). W praktyce jednak należy za każdym razem sprawdzać poprawność ich oznaczenia i działania. Według ogólnie przyjętych norm, wyróżniamy obecnie trzy podstawowe rodzaje przewodów:

  1. Przewód liniowy (lub też fazowy) – oznaczany jako L lub w instalacji trójfazowej kolejno L1,L2,L3. Stosuje się przewody w izolacji w kolorze czerwonym, brązowym, czarnym lub popielatym.
  2. Przewód neutralny (N) – kolor izolacji niebieski.
  3. Przewód ochronny (PE) – kolor izolacji żółto-zielony

Błędem jest podłączanie płyty wg. kolorów przewodów bez ich wcześniejszego sprawdzenia i bez przeczytania instrukcji montażu płyty! Jak zdjąć szybę w płycie indukcyjnej W przypadku płyt wyposażonych fabrycznie w przewód zasilający, producenci stosują często przewody pięcio-żyłowe z kolorami jak w przypadku instalcji trójfazowej. Oznacza to że znajduje się tam tylko jeden przewód niebieski. W tej sytuacji jeden z trzech przewodów „fazowych” jest wykorzystany do podwojenia przewodu neutralnego czyli do zwiększenia jego przekroju. Na zdjęciu widać przykład płyty gdzie wykorzystany jest w ten sposób przewód brązowy.

Comments are currently closed.